Proč v zahraničí

#studiumbezhranic

Mnozí se rozhodnout pro studium v zahraničí, protože touží po vzdělání na světové úrovni. My jsme ale našli minimálně dalších 10 důvodů, proč má smysl vykročit ze své komfortní zóny.

0

Zažiješ studium jinak

V zahraničí zažiješ úplně nový způsob výuky, díky kterému si osvojíš kritické myšlení. Kromě toho je studium úzce propojené s praxí. Zapomeň na poučky, definice, vzorce a nesmyslné učení se nazpaměť, po kterém stejně vše zapomeneš. Budeš se učit pomocí řešení praktických problémů, nebo přípravou projektů v týmech v kvalitních podmínkách. Personální, finanční a hlavně materiální zdroje na univerzitách a středních školách v zahraničí jsou jen těžko porovnatelné s českými.

0

Zdokonalíš svoje jazykové znalosti

V dnešní době je nevyhnutelné ovládat minimálně jeden cizí jazyk. Ano, škola ti dá základy, ale to nejdůležitější je praxe. A kde si procvičíš cizí jazyk lépe než v destinaci jeho původu nebo při studiu v cizím jazyce?

0

Tvůj životopis bude mít navrch

Ať už se rozhodneš budovat svoji kariéru za hranicemi nebo se chceš vrátit do Česka, zaměstnavatel vždy ocení zahraniční zkušenost. Už jen fakt, že ses vydal za studiem do zahraničí svědčí o tvoji samostatnosti, cílevědomosti a odvaze. Navíc díky absolvované pracovní stážo v rámci studia dostaneš kredity a praxi, kterou od tebe všichni po dostudování žádají.

0

Získaš nezávislost, i tu finanční

Život v zahraničí je největší zkouškou samostatnosti. Nedívej se na tento krok jako na něco děsivého, ber to jako novou výzvu. Naučíš se méně spoléhat na ostatní a převzít zodpovědnost za sebe. Navíc nebude závislý na rodičích, pokud budeš při škole i pracovat a využívat granty, které mnohé školy nabízejí.

0

Najdeš si přátele na celý život

Potkáš velké množství mezinárodních studentů, kteří jsou ve stejné situaci jako ty a hledají nové přátele. Tvoji zahraniční kámoši se stanou tvoji druhou rodinou. Je vysoce pravděpodobné, že si najdeš alespoň jednoho přítele na celý život.

0

Poznáš nové kultury

Pronikneš to jiných světů, od hudby přes jídlo, až po politiku a náboženství. Poznání nových kultur ti otevře mysl, rozšíří tvoje obzory a naučí tě respektu.

0

Rozvineš svoji osobnost

Fungování v úplně novém prostředí ti pomůže objevit tvoje silné a slabé stránky. Skokem do neznáma urychlíš přechod z teenagera na dospělého. Zjistíš, jak si uspořádat život a sbalit ho do jednoho kufru, zvládnout nepředvídatelné situace , být nezávislý a soběstačný.

0

Poznáš nová místa

Ano, poznáš nová místa. Ale ne jako obyčejný turista. Budeš mít čas nasát jejich atmosféru a autentičnost. Pochopíš, jak nová destinace funguje, pochopíš mentalitu místních lidí, začleníš se do nového systému. Je to pomalé poznávání, ne jen odškrtnutí toho, že jsi někde byl.

0

Zlepšíš společnost a svoje okolí

Všechny tvoje získané zkušenosti budou mít pozitivní dopad i na tvoje okolí a komunitu. Budeš mít vliv na její zlepšování a tím i zlepšování celé společnosti, ve které žijeme.

0

Zážitek na celý život

Když je člověk stovky až tisíce kilometrů od domova, spotánnost a dobrodružství jsou jeho nejlepší přátelé. Stačí otevřít svou mysl novým situacím a o zážitky na celý život máš postaráno. Neboj se vystoupit ze své komfortní zóny!

Menu